• Wpisów: 9
  • Średnio co: 83 dni
  • Ostatni wpis: 2 lata temu, 18:00
  • Licznik odwiedzin: 1 732 / 840 dni
 
minimalismbya
 
Capsule wardrobe- co to właściwie jest?
Tłumacząc na język polski, jest to garderoba kapsułowa. Ma ona na celu zminimalizowanie ilości ubrań w naszej szafie oraz dokładne wyselekcjonowanie ich. Garderoba ta składa się z określonej liczby ponadczasowych, klasycznych i uniwersalnych ubrań, które dają nam możliwość tworzenia wielu różnych stylizacji. Ilość ubrań waha się od 20-około 40, zależnie od osoby i jej upodobań. Tworzenie jej jest bardzo indywidualne. Kompletując ubrania stawia sie na ich jakość, wykonanie, materiał. Wybrane rzeczy powinny pasować do naszego typu urody, sylwetki, trybu życia oraz oczywiście upodobań. Ubrania z reguły składaja się ze stonowanych kolorów (biały, czarny, szary, beżowy), jednak wybór kolorów przewodnich zależy tylko i  wyłącznie od nas. Do wybranych podstawowych, bazowych kolorów możemy wprowadzić kilka rzeczy w żywszych czy akurat modnych kolorach, pamiętając jednak, by można było stworzyć z nich minimum 3 zestawy. Niektórzy tworząc garderobę kapsułową wybierają 1-3 "kolorów uzupełniających".

Ten sposób organizacji ułatwia nam życie codzienne. Ile razy zdarzyło Ci się stanąć przed szafą wypełniona po brzegi ubraniami i stwierdzić, że nie masz co na siebie włożyć? Zgaduję, że częściej niż raz w tygodniu. Trafiam? Dzięki capsule wardrobe jesteśmy w stanie zaoszczędzić cenny czas i oczywiście nerwy. Z racji tego, że ubrań jest mniej, szafa jest przejrzystsza. Łatwiej jest nam ogarnąć wzrokiem to co mamy w szafie. Ubrania w garderobie kapsułowej są starannie dobierane, po to, by można było je łatwo ze sobą łączyć. Wniosek? Cokolwiek nie wybierzesz, powinno do siebie pasować. Dodatkowe plusy, to mniej prania, prasowania i układania w szafie. Czy to nie piękne?

A oto moja przykładowa jesienna wersja garderoby kapsułowej. Składa się z 25 ubrań wraz z butami (bez dodatków). Ubrania są klasykami, łatwo można je ze sobą łączyć.
www.polyvore.com/cgi/set?.locale=pl&id=208818919

Przykładowe zestawienia, stworzone z podanej wyżej "kapsułki":
www.polyvore.com/cgi/set?.locale=pl&id=208820826
www.polyvore.com/cgi/set?.locale=pl&id=208821271
www.polyvore.com/cgi/set?.locale=pl&id=208821642
www.polyvore.com/cgi/set?.locale=pl&id=208822199

*Wybaczcie te niedokładności w zestawach, ale jak je zapisywałam wyglądały normalnie.*

A Wy co sądzicie o capsule wardrobe? Jak podoba Wam się moja propozycja? Co byście zmieniły?
Chętnie obejrzę  Wasze propozycje na "kapsułkę". :)

Nie możesz dodać komentarza.